Hidrolik Tork Anahtarı

14 Mart

hidrolik tork anahtarı

Hidrolik Tork Anahtarları en güçlü ve yaygın olarak kullanılan araçlardan biri olarak farklı sektörde kullanılmaktadır. Sadece iş süresini kısaltmak için ideal bir alet değil, aynı zamanda dar alanlardaki cıvatalama işlerinin tamamlanmasına da yardımcı olmaktadır. Birden fazla torklama aksesuarı, hidrolik tork anahtarının en özelleştirilebilir alet olmasını sağlarken yüksek doğruluk oranı ile diğer tork anahtarına kıyasla güçlü ve ergonomik kullanım sağlar.

Hidrolik tork anahtarları ile yüksek tork değerlerinde işlem yapabilmek için Hidrolik Tork pompası ve ikiz hortuma ihtiyaç vardır.

Lokmalı ve Kasetli Hidrolik Tork Anahtarı olmak üzere iki tip tork anahtarı mevcuttur.

İki üründe farklı alan ve yerler için ergonomik kullanım sağlaması ile tercih edilen ürünlerdir. Hidrolik tork anahtarlarının bu iki farklı tasarımda olmasının nedeni, dar alan ve bölgelerdeki torklama işlemleri için lokmalı hidrolik tork anahtarının sığmadığı durumlarda daha uygun ölçülerde olan kasetli hidrolik tork anahtarlı kullanılmak zorunda olmasıdır.

Lokmalı Hidrolik Tork Anahtarı

Lokmalı Hidrolik Tork Anahtarları, güçlü bir cırcır mekanizması ve çok eksenli bir dönüş ile tasarlanmıştır. Kare sürücüsüne uygun lokmalar ile kullanılır. Farklı kare sürücü özellikleri ve Nm aralıkları ile uygulama alanına göre tork anahtarlarının boyutları belirlenir.

Kasetli Hidrolik Tork Anahtarı

Kasetli Hidrolik Tork Anahtarları kapalı ve dar alanlardaki cıvatalama işleri için ideal bir üründür. Altıgen tasarımı ile istenilen alanlara kolaylıkla girerek hızlı işlem ve çalışma esnekliği sağlar. Her cıvata ölçüsü için özel altıgen kasetler mevcuttur. Kaset ölçüleri için altıgen şeklinde daraltıcı burçlar mevcuttur. Uygulama alanına göre bu daraltıcı burçlarda kaset içine takılarak kullanılabilir.

Lokmalı ve Kasetli tork anahtarının çalışma prensipleri aynıdır. 700 barlık sistem olacak şekilde hidrolik tork pompası ve hidrolik ikiz hortum ile set şeklinde kullanılır. Hidrolik tork anahtar kalibrasyonu bu ürünlerin doğruluğu için önemlidir. Hidrolik tork pompasında bulunan manometrenin kalibrasyonu yapılarak doğru ölçümlere ulaşmak mümkündür. Civataların kalitesine göre hangi değerlerde torklanacağını gösteren Cıvata torklama tablosu tüm sıkım işlerinde kullanılması gerekir. Hidrolik tork anahtarları her ürün için oluşturulan Tork-Basınç Tablosu ile kullanılır. Kasetli ve Lokmalı tork anahtarları için Tork-Basınç tabloları ayrıdır. Her ürün için bu belgeler ürünlerle beraber sevk edilir. Tabloda yer alan basıncı tork pompasında bulunan manometreden ayarlayarak torklama faaliyetine başlanır.

Hidrolik Tork Anahtarı fiyatı ve yüksek güç-ağırlık oranı ile sektördeki en avantajlı ve kullanılabilir aletlerden biri yapar. Hidrolik tork anahtarlarının genellikler kullanılan sektörleri aşağıda listelenmiştir.

  • Çimento Fabrikaları
  • Enerji Santralleri
  • Petrol-Doğalgaz İşletmeleri
  • Çelik Konstrüksiyon Firmaları
  • Rüzgar Enerji Tesisleri
  • Döküm Ve Haddehane Tesisleri vb. gibi birçok sektörde ihtiyaç duyulur.
  • Madencilik ve Alt Yapı
  • Tersaneler